ביטוח דירקטורים

עם התרחבות הגדרת התפקיד של דירקטור בחברה ונושאי משרות נוספים – נדרשת הגנה ביטוחית גבוהה יותר עבור דירקטורים ונשואי משרה בחברות. שוב אין הדירקטור חותמת גומי שתפקידה לתת נוכחות ייצוגית בישיבות ותו לא – עם השינויים השונים בחקיקה, נדרשת ממנו ערנות, יכולת ניהול ופיקוח הדוק והוא חשוף לתביעות בגין רשלנות בכל עת. ביטוח דירקטורים ונושאי משרה אם כן, מהווה מנגנון הגנה מורחב לבעלי משרות אלו. ביטוח נושאי משרה ודירקטורים – הדגשים החשובים.

החשיבות בפוליסה מקיפה עבור נושאי משרות

אחת המהפכות בתחום התאגידים כוללת שינוי מהותי בהגדרת התפקיד של נושאי משרות בחברה. המהפך כולל שינוי תפיסתי וחוקי בנוגע למסגרת תפקידם, אחריותם ומעמדם של הדירקטורים. פרסום פרשיות שונות שחלקן עוסקות בפלילים הביא לרפורמה בתפקידי נושאי המשרות בחברה כאשר תפקיד הדירקטור מועצם ומוטלת עליו אחריות אישית גבוהה. 

מתפקידו של הדירקטור לפקח בצורה הדוקה ביותר על הנעשה בחברה, לתת ביקורת ולתרום ידע וניסיון אישי שלא כבעבר אז הייתה נוכחותם של דירקטורים כמעט חסרת משמעות.

ביטוח נושאי משרה – הסיכון בחשיפה לרשלנות

תיקונים שונים בחקיקה ועוד מגדילים את מסגרת התפקיד של הדירקטור וחושפים אותו לתביעות רשלנות בסיכון גבוה יותר, השינויים הבאים מסמלים כי תהליך הטלת הסמכויות והאחריות על הדירקטורים רק הולך ומתרחב עם הזמן:

  • תיקון מס' 3 לחוק החברות
  • התקנות של "סרבנס אוקסלי" שבעקבות קריסת תאגיד אנרון הוחלו בארה"ב ונכנסות בהדרגה גם לישראל.
  • המלצות ועדת גושן לצורך בדיקת קוד ממשל תאגידי
  • IFRS – מעבר לתקינה חשבונאית חדשה

כל אלו מגדילים את הסיכון בחשיפת דירקטורים לתביעות משפטיות בגין רשלנות.

אין לדירקטור רשות לשקוט על שמריו, מחובתו להיות גורם אקטיבי בישיבות הנהלה, לברר היטב, לדרוש הסברים ולהוות גורם מפקח. בעידן החדש הדירקטור ממוקם על כיסא המבקר ואינו מהווה בובת מריונטה בידי בעלי השליטה או מנהלי החברה.

למי מיועד ביטוח דירקטורים ונושאי משרה?

הפוליסה מכוונת לנושאי משרות בחרה: מנכ"לים, דירקטורים, מנהלים, סמנכ"לים, מנהלי עסק ראשיים וכל מי שעונה להגדרה הזו. בנוסף, כל עובד ניהולי בחברה או בארגון יכול ליהנות מכיסוי ביטוחי המגן עליו מפני תביעה על רשלנות.

מה מכסה פוליסת ביטוח נושאי משרה?

ביטוח דירקטורים זהו מוצר ביטוחי המציע הגנה לנושאי משרה בגים תביעה המוגשת נגדם באופן אישי על מעשים שנעשו במסגרת התפקיד בחברה שלא כדין וגרמו נזק כספי לתובע. זהו ביטוח חיוני מאוד עבור עובדים רבים במשק מתוקף חומרת התביעות העשויות להיות מוגשות כנגד נושאי משרות בארגון.

רמי בן אשר – למי שמעוניין במכשיר ביטוחי מושלם

סוכנות הביטוח של רמי בן אשר מובילה את שוק הביטוחים כבר 44 שנים. המשרד מעניק מעטפת שירותים מקיפה ומתמחה בהתאמת פוליסות ביטוח בהגנה מושלמת עבור דירקטורים ונושאי משרות. בנוסף המשרד מציע מגוון רחב של ביטוחים לבעלי מקצוע בשוק כשהוא אמון על יחס אישי, מקצועיות ושירות מקסימלי. ביטוח דירקטורים ונושאי משרות היום זה רמי בן אשר.

לקבלת הצעה וייעוץ מקצועי, השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקוחות יקרים,

אנו מחזקים ומחבקים את חיילי צה"ל, כוחות הביטחון ותושבי ישראל.

בימים קשים אלו אנו עושים את מירב המאמצים על מנת לסייע ולהעניק את השירות הטוב ביותר עבורכם.

שנדע ימים שקטים ובטוחים.
ביחד ננצח!